Sport

Derbi gjilanas për titull të kampionit

Kanë filluar me humbje, por shumë shpejt Drita e Gjilani kanë dëshmuar se janë pretendentë të mëdhenj për titull të kampionit të Kosovës në futboll. Drita e Gjilani janë “autorë” të derbit më të madh sportiv në vend, ndërsa në edicionin 2019\2020…
Sport

Agim Ademi flet për Stadiumin Kombëtar të Kosovës

Duke folur për Stadiumin Kombëtar të Kosovës, me besimin se ai do nisë së ndërtuari në tetor e do të përfundojë për dy vjet, kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur se do të bëhet edhe shtimi i kapacitetit të ulëseve në stadiumin…
Sport

Trajneri i Veronas i thur elozhe dyshes shqiptare

Trajneri i Veronas, Ivan Juric, ka folur menjëherë pas humbjes ndaj Milanit, duke u ndalur te fati i keq i kartonit të kuq dhe te fakti se të tijtë meritonin më shumë se sa një humbje: “Nëse kishte një skuadër që meritonte, ajo ishte Verona dhe jo Milani!
Sport

Ismet Munishi paralajmëron trajnerin e Feronikelit

Trajneri i Ballkanit Ismet Munishi ka folur në mes të tjerash për formën e Feronikelit, duke i analizuar ndeshjet e fundit të Superligës. ‘Nikli’ pësoi humbje 1:0 në udhëtim te Drita në Gjilan, kurse, Ballkani i Munishit triumfoi 3:2 përballë Trepçës ’89…
Sport

Andy Ruiz godet Furyn

Andy Ruiz Jr ka hedhur poshtë pretendimet se Tyson Fury mund ta rrahë atë në të ardhmen, pasi britaniku triumfoi me vështirësi Otto Wallin në Las Vegas. Ruiz, i cili do ta ketë rimeçin me Anthony Joshuan në Arabinë Saudite në dhjetor, në dukje nuk ishte i…
Sport

Verona - Milan, përfundon me këtë rezultat

Ka përfunduar sfida ndërmjet Veronës dhe Milanit e zhvilluar sonte në kuadër të javës së tretë në Serie A, shkruan BlicMedia. Milani ka shënuar fitore minimale me rezultatin 0-1 Veronën në stadiumin “Marc’Antonio Bentegodi”. Në minutën e 68’, nga pika…
Sport

Ismet Munishi ka një porosi për klubet kosovare

Pas afro dy javësh pushim të ndeshjeve ndërkombëtare, këtë fundjavë është kthyer futbolli i Kosovës. Në gjashtë ndeshjet e zhvilluara këtë fundjavë, vëmendja ishte në Prishtinë dhe Gjilan, shkruan Zëri.info. Në kryeqytet, Llapi mposhti 1:0 Prishtinën…