Sport

Biseda në mes të Ismet Munishit dhe Gheorghe Hagi

Ismet Munishi fitoi përballjen e parë ndaj legjendës rumune Gheorghe Hagi. Edhe pse ndeshje e karakterit miqësor, Ballkani mposhti klubin Viirtolu, që në Rumani njihet për lojën si te Barcelonës, shkruan Insporti.com. Trajner i Ballkanit, Munishi për Insportin ka…
Sport

Tovërlani: Në Kosovë ka disa lojtarë shumë premtues

Vedat Muriqi, Milot Rashica e Amir Rrahmani konsiderohen yje të Përfaqësueses së Kosovës. Të gjithë këta futbollistë e kanë arritur Evropën, derisa hapat e parë në futboll i kanë nisur në Kosovë. Ata po shkëlqejnë me skuadrat e tyre si Fenerbahçe (Muriqi)…
Sport

Ofertë e re për të privatizuar klubin e KF Vëllaznimit

Klubi i Vëllaznimit është duke kaluar në periudhën më të errët në histori që kur është formuar në vitin 1927. Vëllaznimi është ndër klubet më të vjetra në histori të futbollit të Kosovës. Gjashtë muajt e fundit të vitit 2019 ishin tejet të rëndë…
Sport

Kosovës po i kthehet “motori” i mesfushës

Me Hekuran Kryeziun të gatshëm, pozita e mesfushorit defensiv ka qenë prej më stabileve në përfaqësuesen e Kosovës në futboll. Në mungesë të Kryeziut, ajo pozitë është shndërruar prej më problematikeve. Ka pasur vlerësime se ajo nuk është mbuluar si…