Sport

Reali e mbyll me fitore sfidën e parë për 2020

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Para pak çastesh ka përfunduar takimi ndërmjet Getefas dhe Real Madridit, duel ky në kuadër të xhiros së 19’të në La Liga.

Serinë e golave e hapi, Varane në minutën e 34’të, por më vonë goli u regjistrua si autogol, pasi kontakt me kokë kishte lojtari i Getafes që shënoi pa dashje në portën e skuadrës së tij.

Ndërkaq, goli i dytë erdhi në minutën e 53’të të takimit, pas një krosimi fantastik nga Kroos dhe falë shkëputjes fenomenale nga Varane, ku Reali ngriti shifrat në 0:2.

Kur, po mendohej se gjithçka kishte përfunduar, Modric realizoi golin e tretë në minutat shtesë për Realin, dhe takimi final u mbyll në 0:3.

Kujtojmë se aktualisht ‘mbretërit’ janë një pikë para skuadrës së Barcelonës dhe marrin vendin e parë në tabelën e La Ligas.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv