Blic Plus

Rast i rrallë, nëna lind binjakë – njërën në muajin maj e tjetrin në gusht!

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Shumë pak femra në botë lindin binjakë. E kur jemi tek binjakët, një nënë ka përjetuar një ndjesi të mrekullueshme dhe kaq të veçantë.

Nëna e quajtur Lilia Konovalova (29 vjeç) nga Kazakistani, ka lindur foshnjën e saj rreth 11 javë pas binjakës së saj.

Ajo solli në jetë vajzën Liya në maj, kur ishte 25 javëshe shtatzënë. Pas kësaj kaluan 3 muaj, më 9 gusht, nëna lindi binjakun Maxim, duke i lënë doktorët pa fjalë.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në Kazakistan, rastet që ndodh një mrekulli e tillë janë një në 50 milionë. Ndërsa Liliya ishte rasti i parë i këtij lloji në vend.

Nëna krenare, e cila ka edhe një vajzë 7 vjece ka një gjendje të rrallë që njihet si “mitra e dyfishtë”. Kjo do të thotë se secili nga binjakët është zhvilluar në mitrën e vet.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Blic Plus

Nuk do ta besoni sa paguhet Arbana për një muaj

Blic Plus

Faton Peci i çon “selam” nga Istogu Bekë Berishës...

Blic Plus

Merkel jep lajmin e madh, Kjo vlen edhe për Shqiptarët që jetojnë në Gjermani

Blic Plus

Letra prekëse e një babi të varfër për të pasurin që ia gërvishti veturën