Nuk ndalet seria e fitoreve të Liverpool

Xhiroja e tetë e Premierligës ka sjell një tjetër fitorepër Liverpool, kundër skuadrës Leicester City.

‘Reds’ të Jurgen Klopp kanë fituar me rezultatin 2:1, në ‘Anfield’, kundër skuadrës së Leicester, raporton lajmi.net.

Liverpool e gjetën vetën në epërsi pas minutës së 40’, kur Mane dërgonte topin në rrjetë, por ky gol nuk ishte i mjaftueshëm për tri pikët e radhës.

Minuta e 80’ e takimit ishte fatale për Liverpool, pasi James Maddison realizoi për 1:1, pas asistimit të Ayoz Perez.

Minuta e fundit e takimit i vuri kapakun dramës, kur me anë të VAR u akordua penallti në favor të Liverpool, penallti të cilën e ktheu në gol Milner.

Me këtë fitore, Liverpool ngritët në kuotën e 22 pikëve, për të ndjekur rekordin e fitoreve të Manchester City.

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi