Blic Plus

Ky miliarder po dhuron 9 milionë dollarë falas, kush do të mund të përfitojë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Çështja më e diskutueshme në botë është nëse paratë mund të bëjnë njerëzit të lumtur, dhe kjo përgjigje do zbulohet falë një miliarderi jashtëzakonisht bujar.

Japonezi, Yusaku Maezaëa do ndajë më shumë se 9 milion dollarë mes 1 mijë përdoruesve të Twitter, për të parë se çfarë ndikimi do ketë kjo në jetën dhe lumturinë e tyre.

Të zgjedhurit do marrin rreth 9,100 dollarë, e t’i përdorin për çfarëdo që ju pëlqen. E vetmja gjë që ata duhej të bënin ishte një ripostim nga miliarderi. Nëse po nxitoni që të jeni pjesë e kësaj gare, atëherë konkursi është mbyllur në mesnatën e 8 janarit. Megjithatë rreth 1000 njerëz do kenë këtë fat.

Meqenëse ky është një eksperiment social, fituesve u është kërkuar të përgjigjen në pyetësorët se çfarë kanë zgjedhur ata të shpenzojnë paratë e tyre. Ky tweet theu rekordin me 4 milionë retweet duke e bërë atë më të ndjekurin në të gjithë botën.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Blic Plus

Nuk do ta besoni sa paguhet Arbana për një muaj

Blic Plus

Faton Peci i çon “selam” nga Istogu Bekë Berishës...

Blic Plus

Merkel jep lajmin e madh, Kjo vlen edhe për Shqiptarët që jetojnë në Gjermani

Blic Plus

Letra prekëse e një babi të varfër për të pasurin që ia gërvishti veturën