Sport

Kampionia e futbollit Alex Morgan pret fëmiun e saj të parë

Ylli i futbollit të grave, Alex Morgan ka njoftuar se po pret fëmijën e saj të parë. Morgan, 30 vjeçare dhe burri i saj Servando Carrasco e kanë dhënë lajmin në rrjetet sociale të mërkurën në mbrëmje.

Çifti pozuan me dy qentë e tyre dhe mbajtën një shkrim: “Shtimi i një më shumë në familje. Prill 2020. Vajzë e vogël”.

“Tashmë jemi në dashuri dhe as nuk e kemi takuar akoma. Anëtarja më e re e familjes Carrasco, së shpejti.”

Morgan, e cila luan me klubin amerikan Orlando Pride, vlerësohet nga shumë si një nga yjet kryesorë në futbollin e grave.

Ajo i ndihmoi SHBA-në në lavdinë e Kupës së Botës në fillim të këtij viti dhe është përfshirë në formacionin e vitit nga FIFA.

Edhe burri i saj, Varrasco është futbollit profesionist dhe luan për skuadrën e MLS-së, LA Galaxy. Çifti janë në lidhje nga viti 2014. /IO/

Postime të ngjajshme
Sport

Futbollisti profesionist infektohet me Coronavirus

Sport

Amir Rrahmani në një lidhje me vajzën seksi të showbizit shqiptar? Këto foto i thonë të gjitha

Sport

Veprim i turpshëm i Ronaldos ndaj tifozit që futet në fushë dhe shkon për ta përqafon atë

Sport

Liga e Kampionëve: Real Madrid dhe Juventus pësojnë humbje