Sport

Simone po largohet nga Atletico Madrid, destinacioni i ri Arsenal

Diego Simeone po lidhet me një largim nga Atletico Madridi dhe afrim te klubi anglez, Arsenali. Sipas gazetës spanjolle Marca, Simeone mund të ndahet me Atletico Madridin pas një fillimi zhgënjyes të sezonit 2019-20. Trajneri argjentinas si duket më nuk është…
Sport

Shaqiri i lumtur me rikthimin në fushë dhe fitoren e Liverpool

Xherdan Shaqiri ka shfrytëzuar rrjetet sociale për të treguar se ndihet i lumtur me rikthimin në fushë dhe fitoren e Liverpoolit ndaj Evertonit. Liverpooli ka fituar me rezultat të thellë 5-2 në derbin lokal ndaj Evertonit të vlefshëm për javën e 15-të në…
Sport

Cristiano Ronaldo, lojtari më i mirë në Itali

Cristiano Ronaldo është kurorëzuar mbrëmë me titullin e lojtarit të vitit të në Serie A. Ylli portugez ishte pritur që të shkonte në ceremoninë e Topit të Artë që u mbajt në Paris, mirëpo vendosi që të shkonte në Milano në Gran Gala del…
Sport

United rivalizon Interin për transferimin e Vidalit

Arturo Vidal është duke kaluar nëpër një formë shumë të mirë këtë edicion te Barcelona. Mesfushori kilian ka arritur të shënoj edhe katër gola kur ende nuk jemi në gjysmën e stinorit. Megjithatë ditë më parë ka qenë vetë lojtarit që ka pranuar se mund…
Sport

Messi dhe Ronaldo në ndeshjen e tyre të 700, statistikat

Lionel Messi mbrëmë bëri paraqitjen e tij të 700 në karrierë, duke bërë një spektakël në fitoren e Barcës 3-1 kundër Dortmundit. E vetmja gjë, ose lojtari që po ndalon të gjithë që ta quajnë Messin më të madhin në të gjitha kohërat është Cristiano…
Sport

Balotelli largohet nga Serie A dhe Brescia

Mario Balotelli ka vendosur të largohet përsëri nga Serie A dhe nga skuadra e tij Brescia. Thirrjet raciste kanë ndikuar që sulmuesi italian të marrë vendim për tu larguar nga futbolli italian. E ardhmja e tij duket se do të jetë në kampionatin turk, pasi është…
Sport

Sot fillon java e 16 e Superligës së Kosovës

Pas një pauze prej gati dy javësh, sot do të fillojë java e 16-të në Superligën e Kosovës në futboll. Vetëm një ndeshje do të zhvillohet sot, dhe ajo do të jetë derbi i dy ekipeve të para të tabelës, Ballkani- Gjilani. Ballkani do të pres gjilanasit në…