Sport

Icardi ‘konfirmon’ të ardhmen

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Mauro Icardi ka lënë të kuptohet se ai do të qëndrojë në Inter pasi njoftoi se shtëpia e tij e re në Milano ‘po vjen’.

Sport Mediaset raportoi më herët se Icardi do të veshë fanellën me numrin 7 për Interin.

Sulmuesi që prej atëherë ka thyer heshtjen e tij duke postuar fotografi të vendbanimit të tij të ri në Milano, megjithëse ende ngjan më shumë me një kantier ndërtimi, përcjell lajmi.net.

Tani mbetet për tu parë nëse ai do të mirëpritet përsëri në ekipin e parë të Nerazzurri, pasi u lidh me kalimin te Roma, Napoli dhe Monaco që nuk i tërhoqën vëmendjen atij dhe Juventusit që e kanë të vështirë të mbledhin fonde përmes shitjeve të lojtarëve.

Antonio Conte dhe Beppe Marotta tashmë e kanë bërë të qartë se ai është i tepërt me kërkesat, megjithëse vendimi i tyre për të izoluar 26-vjeçarin mund të shihte që klubi të futej në telashe ligjore. /Lajmi.net/ 

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv