Sport

Barcelona – Atletico Madrid, formacionet e gjysmëfinales së Superkupës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Sonte do të zhvillohet gjysmëfinalja e dytë në kuadër të Superkupës së Spanjës, ndërmjet Barcelonës dhe Atletico Madridit.

Mbrëmë është luajtur gjysmëfinalja e parë, ku Real Madridi arriti ta mposhtë lehtësisht skuadrën e Valencias me rezultat 3:0.

Sipas Mundo Deportivos, të dy skuadrat pritet të paraqiten me formacionet me të mira të mundshme, ku Barça pritet të udhëhiqet nga treshha sulmuese Messi, Suarez dhe Griezmann, ndërsa Morata dhe Joao Felix pritet të jetë dyshja sumluese e Diego Simeones.

Ja formacionet e mundshme të të dyja skuadrave:

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv