Sport

Një super lajm për skuadrën e Llapit

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Skuadra e Llapit sot ka nisur fazën përgaditore për stinorin pranveror.

Të prirë nga kryetrajneri Tahir Batatina dhe stafi i tij, futbollistët, ata që ishin pjesë e klubit në stinorin vjeshtor dhe që do vazhdojnë të jenë edhe në pranverë si dhe transferet e ardhura kanë mbajtur seancën stërvitore në stadiumin “Zahir Pajaziti”

Stërvitja e sotme filloi me vrapime në grup e më pas vazhdoi edhe me pasime në koordinim dhe në fund u mbyll me lojë.

Në stërvitje është paraqitur edhe i rikthyeri nga lëndimi, Bujar Idrizi i cili po vazhdon me fazën e rikuperimit ndaras nga grupi, poashtu pjesë e skuadrës do jetë edhe Ardian Hoti i cili është bashkuar me Llapin pas gjashtë muajve huazim tek Dardana, kurse sot me leje të trajnerit, munguan vetëm Mergim Pefqeli dhe Benjamin Emini.

 

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv