Harrojeni rezultatet në futbollin e femrave në Kosovë: Ky ishte rezultat i pabeshueshëm

Ekipi i futbollit të femrave Flamengo e ka shkatërruar skuadrën e Greminhos në kampionatin brazilian duke e mposhtur me rezultat të thellë 56 me 0, shkruan Gazetasheshi.com.

Ky rezultat do të mbahet mend për një kohë të gjatë.

Për tetë minuta lojë, rezultati ishte 7-0 në favor të Flamengos.

Vetëm gjatë 45 minutave të parë lojë vashat e Flamengos i realizuan 29 gola, ndërkohë që 27 të tjerë i shënuan në pjesën e dytë për të shënuar njërën ndër fitoret më të mëdha të historisë në kampionatin e femrave.

Dy lojtaret Atacante Raiza dhe Flavia realizuan nga 11-të gola së bashku, ndërkohë Samhia Simão realizoi nëntë gola të tjerë.

Një fenomen i ngjashëm po ndodh edhe në kampionatin porugez. Vashat e Benficës shënuan fitore bindëse këtë vikend përballë CP Pegos me rezultat 32-0.

Në 16 ndeshje sa kanë zhvilluar këtë edicion kanë regjistruar 16 fitore me një golaverazh të frikshëm prej 293 golave të shënuar dhe asnjë të pranuar.

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi