Lajme

Edi Rama: “Stop Informalitetit” aplikacion denoncimi për aktet korruptive

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

“Super Start” është aplikacioni më i ri i vënë në dispozicion të qytetarëve shqiptarë nga qeveria, në kuadër të luftën ndaj informalitetit. Përmes një postimi në facebook, kryeministri Edi Rama, ndërsa fton shqiptarët të shkarkojnë aplikacionin në celularët e tyre duke garantuar ruajtjen e konfidencialitetit, shkruan se në ditën e parë të këtij aplikacioni, janë kryer deri në mesditë plot 59 denoncime.

Sipas Ramës “59 denoncime deri në orën 13.30 në ditën e parë të aplikacionit të ri! Respekte dhe faleminderit për kontributin. Denoncimet tuaja po ndiqen, një e nga një, në terren nga grupet e gatshme të kontrollit tatimor”.

“Denoncimi yt është i fshehtë dhe konfidencialiteti 100% i garantuar. #ZeroTolerancë ndaj abuzuesve” – shkruan Rama në Facebook.

Aplikacioni STOP INFORMALITETIT gjendet në App Store https://apps.apple.com/…/a…/stop-informalitetit/id1476196781 ose në Play Store https://play.google.com/store/apps/details…

SUPER START👍 59 denoncime deri në orën 13.30 në ditën e parë të aplikacionit të ri! Respekte dhe faleminderit për…

Posted by Edi Rama on Tuesday, August 20, 2019

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat