Lajme

A e keni ditur që Halil Kastrati ishte në garë për deputet dhe sa vota i kishte marrë?

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Halil Kastrati sot njihet në gjithë Kosovën si udhëheqës i shoqatës humanitare “Jetimët e Ballkanit”, ku shumë familjeve në nevojë po ju del në ndihmë.

Por dikur Kastrati duket se nuk ka qenë aq i njohur, pasi ai nuk ka arritur të merrte votat e nevojshme për t’u bërë deputet i Kuvendit të Kosovës, shkruan Magazina.al

Kastrati i cili sot merret me humanizëm, në vitin 2014 kishte provuar veten në politikë, ai ishte pjesë e listës së AKR-së së Behgjet Pacollit, por në garën për deputet kishte marrë vetëm 1,111 vota, të pamjaftueshme për ta zërë një ulëse në Kuvend.

Sigurisht që sot gjërat kanë ndryshuar dhe falë humanizmit, ai njihet gjithandej dhe po të garonte tani si deputet me siguri do t’i linte mbrapa me vota edhe shumë politikanë të njohur.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat