LajmeZgjedhjet

Sa deputetë do t’i kenë partitë politikë në Kuvend

Demokracia në Veprim ka publikuar rezultatet preliminare për 95% e të gjitha vendvotimeve në Kosovë. Sipas raportimit të fundit të DnV-së, Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 25.37 % të votave. Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) 24.68 %. Partia Demokratike e Kosovës…
LajmeZgjedhjet

Kosova në heshtje zgjedhore

Kosova sot është në heshtje zgjedhore deri të dielën (6 tetor) kur edhe mbyllën vendvotimet. Partitë politike për 10 ditë kanë prezantuar projektet e tyre para simpatizantëve të partive të tyre dhe të gjithë qytetarëve të Kosovës. Në zgjedhjet e së…
LajmeZgjedhjet

Presidenti Thaçi takon kryetarën e KQZ-së Valdete Daka

Dy ditë para mbajtjes së zgjedhjeve parlamentare, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka takuar kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Dakën. Në një shkrim të bërë në llogarinë e tij zyrtare në Facebook, Thaçi ka thënë se me Dakën kanë…
LajmeZgjedhjet

Votimi përmes postës mbyllet nesër

Votimi përmes postës ka filluar më 19 shtator. Ka mbetur edhe një ditë që aplikuesit e regjistruar jashtë Kosovës të votojnë për zgjedhjet Parlamentare të Republikës së Kosovës. Saktësisht, fletëvotimet duhet të pranohen nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve…