Lajme

VV dhe LDK, vazhdon takimi për çështjet ende të hapura

Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës sot do të ulen sërish në tryezë për të mbyllur të gjitha çështjet të cilat kanë mbetur të hapura. Një ditë pas takimit të krerëve të partive Kurti-Mustafa, grupet punuese me…
Lajme

Hysen Berisha: PDK e gatshme ta votojë Qeverinë Kurti

Janë bërë më shumë se 6 javë nga përfundimi i zgjedhjeve dhe ende nuk ka certifikim të rezultateve. Kjo për shkak të disa parregullsive që u evidentuan gjatë procesit të numërimit. Por edhe problemeve në formularët e prodhuar nga KQZ-ja. E krejt këto…
Lajme

Drejt zgjedhjeve, nuk e duan Nismën e AKR-në në Qeveri

Dy partitë që dolën të parat nga zgjedhjet e 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk do të pranojnë ta formojnë qeverinë e re me asnjërën nga partitë që kanë keqqeverisur në mandatin e kaluar, duke përjashtuar kështu një…
Lajme

Kandidati i VV-së: NISMA sikur rriqna

Akuzat për ngacmime e seksuale e orgji ndërmjet anëtarëve të Vetëvendosjes dhe NISMA’s kanë kaluar në një rrafsh tjetër. Tash, kandidati i Partisë së Albin Kurtit për deputet Visar Korenica ka thënë se NISMA ka shumë ngjashmëri me rriqrat. “NISMA si…
Lajme

Koalicioni sipas LDK-VV është Nisma-LDK-VV

Paneli për Ankesa dhe Parashtresa gjatë ditës së djeshme e ka pranuar si të bazuar ankesën e koalicionit Nisma Socialdemokrate, Aleanca Kosova e Re dhe Partia e Drejtësisë për anulimin e kutive të ardhura nga Serbia. PZAP gjithashtu vendosi edhe për rinumërimin e…