Lajme

Ekskluzive: Gjykata Supreme liron të akuzuarin për vrasjen e Donjeta Pajazitajt

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Gjykata Supreme ka nxjerrë aktvendim për lirimin nga masa e paraburgimit Naser Pajazitajn, i akuzuar për vrasjen e Donjeta Pajazitajt, raporton Gazeta Sinjali.

Burimet nga Sinjali bëjnë me dije se ai sot është liruar dhe tashmë së shpejti pritet dalja e tij nga paraburgimi.

Palëve së shpejti do t’u dërgohet edhe vendimi lidhur me statusin e ankesës së parashtruar nga mbrojtja e Naser Pajazitajt, avokati Gëzim Kollçaku.

Kujtojmë se Naser Pajazitaj, i akuzuar për vrasjen e Donjeta Pajazitajt në nëntor të 2015-ës, ishte dënuar dy herë me burgim të përjetshëm.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat