Sport

Zyrtarizimi javën e ardhshme, ky është trajneri i ri i Real Madridit

Real Madrid thuhet se do të konfirmojë largimin e Zinedine Zidane javën e ardhshme, me Max Allegri të rreshtuar për të pasuar atë.

Ish-trajneri i Juventusit është lidhur me një lëvizje në kryeqytetin spanjoll dhe Zidane duket se do të largohet nga Los Blancos pas një sezoni pa trofe.

Allegri nuk ka punuar që kur u largua nga Juventusi në 2019 dhe ka qenë vazhdimisht i lidhur me punë të larta në ligat më të mëdha të Evropës.

Paris Saint-Germain, Juventus dhe Real Madrid janë përmendur si destinacione të mundshme dhe raportet e avancimit të bisedimeve me Los Merengues u shfaqën javët e fundit.

Siç raportohet nga Football Espana, Allegri është vendosur të zëvendësojë Zidane në Santiago Bernabeu këtë verë dhe klubi do të njoftojë largimin dhe mbërritjen javën tjetër.

Sonte ish-trajneri i Milanit dhe Juventusit do të marrë pjesë në ndeshjen e bamirësisë ‘Partita del Cuore 2021’.

Postime të ngjajshme
Sport

Benit Ferizi vazhdon me skuadrën e SC Besiana Internacional

Sport

Rashica në Premierligë, vjen reagimi i Munishit

Sport

Prezantimi i veçantë i Milot Rashicës te Norwichi me flamur të Kosovës

Sport

Zbulohet shuma e transferimit të Rashicës në Premierligë, kjo është shuma që përfiton ish-klubi i tij, Vushtrria