Lajme

Zyrtarit të AAK-së i vdes babai

Kandidatit për kryetar të Pejës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Arbër Tolaj i ka vdekur babai, Sadri Tolaj në mëngjesin e sotëm.

Lajmin e ka konfirmuar vet Tolaj, përmes një postimi në Facebook, në të cilin ka treguar se babai i tij, profesor Sadri Tolaj ka vdekur si pasojë e një sëmundjeje të shkurtër.

Postimi i plotë:

“Ju njoftoj se sot, në orët e hershme të mëngjesit, pas një sëmundje të shkurtër, ka ndërruar jetë babai ynë, profesor Sadri Tolaj. Mbledhja komemorative mbahet me dt. 18.07.2021 ( e dielë) në Teatrin “Istref Begolli” në Pejë, me fillim në ora 11:00. Ndërsa varrimi bëhet poashtu me dt.18.07.2021 (e dielë) në ora 17.00, te varrezat e reja, në Fushë të Pejës. Funerali niset nga shtëpia e të ndjerit”. /Lajmi.net/

Postime të ngjajshme
LajmeShow Bizz

Morena Taraku mesazh publik Edi Ramës! Me fjalë të ashpëra zbulon diçka që nuk e kemi ditur

Lajme

“Për këtë punë mos na u dok ma këtu” – Çifti i moshuar që jetojnë të vetëm, tash e pesë ditë s’kanë rrymë

LajmeShow Bizz

Lola Haradinaj tregon se si hoqi dorë nga muzika dhe arsyeja ishte Dauti

Lajme

Italia me masa të reja anti-COVID, kufizime për qytetarët që udhëtojnë në këtë shtet