Sport

Zyrtari i Pejës flet pas dhunës në Prizren

Ndeshja e 5-të gjysmëfinale e playoffit mes Pontes dhe Pejës është ndërprerë zyrtarisht me vendim të gjyqtarit.

Kjo, pas përleshjeve mes zyrtarëve të dy skuadrave, ku ishin të përfshirë edhe disa persona nga publiku.

Zyrtari i Pejës, Art Gashi tregon se si filloi incidenti.

“Ishte rezultati i ngushtë, dhe normalisht që ndeshja e 5-të gjysmëfinale është e tensionar. Në fund të pjesës së parë, disa zyrtarë dhe persona nga publiku kanë sulmuar ekipin tonë. Me vendim të referit ndeshja është ndërprerë. Ne presim që sipas rregullores të fitojmë ndeshjen 20-0 dhe të shkojmë në finale”, deklaroi Gashi për Indeksonline.

Postime të ngjajshme
Sport

Formacionet zyrtare: Dukagjini – Llapi

Sport

Ylli i Kosovës bën debutimin në Bundesliga me Schalken

Sport

Premi e majme për Dukagjinin, nëse sonte triumfojnë në finale të Kupës

Sport

UEFA cakton gjyqtarin për finalen e madhe të Ligës së Kampionëve