Lajme

Zyrtari i LDK-së, Vetëvendosjes: Çka ta bën goja, s’ta bën armiku

Zyrtari i LDK-së, Bajram Gecaj ka reaguar pas vendimit të djeshëm të Gjykatës Kushtetuese.

Gecaj ka thënë Lëvizja Vetëvendosje duke tentuar ta marrë pushtetin tani e ka të pamundësuar kandidimin e liderit të tyre në zgjedhje.

Ai ka përmendur edhe deklaratën e ish-kreut të Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasanit.

“LVV duke tentuar të marrë pushtetin me çdo kusht, tani e ka pamundësuar kandidimin e liderit të tyre në zgjedhje dhe, bazuar në atë çfarë tha mbrëmë ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, profesor Enver Hasani, nëse (kur) lënda dërgohet sërish në Gjykatë, atëherë me shumë gjasë edhe mundësia që ai të ushtroj postin e Kryeministrit të Kosovës”, ka thënë ai.

Postime të ngjajshme
Lajme

Pse t’mos dalim edhe të bukur në fotot për 14 Shkurtin: Kurti, Vitia, Konjufca

Lajme

Apeli heq dënimin e përjetshëm për personin që vrau shokun e tij

Lajme

Nga këto komuna janë rastet e reja me koronavirus

Lajme

Këto janë rastet e reja me Covid-19