Lajme

Zyrtarët e PDK-së parashikojnë fituesit e zgjedhjeve

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Në emisionin Debat Plus, gjatë intërvistës zyrtarët e PDK-së Valdete Idrizi dhe Abelard Tahiri kanë parashikuar fituesit e Zgjedhjeve Parlamentare të 6 Tetorit.

Tahiri dhe Idrizi kanë thënë se PDK do të dalë e para me 31 përqind, kjo parti do të fitojë në shumicën e komunave të Kosovës. Ndërsa partinë e dytë ata e kanë radhitur LDK-në, pastaj koalicionin AAK-PSD, të katërtën Vetëvendosjen.

Sipas zyrtarëve të PDK-së Nisma-AKR nuk do ta kalojnë pragun. Se si do të dalin në fund me parashikimet e tyre mbetet të shihet.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat