Sport

Zyrtare: Yll Ibrahimi dhe Dienit Isufi nënshkruajnë kontrata profesionale me Dritën

Skuadra e Dritës ka prezantuar sot dy talentë që vijnë nga kategoritë e reja të skuadrës.

Yll Ibrahimi e Dienit Isufi do të jenë pjesë e ekipit të parë pasi kanë nënshkruar kontratë profesionale, përcjell FrontOnline.

Lajmi është bërë i ditur nga vet faqja zyrtare e klubit gjilanas.

Njoftimi i FC Drita:

“Klubi ynë, FC DRITA nënshkruan kontrata profesionale me dy talentët tanë

FC DRITA me kënaqësi ju njofton se ka nënshkruar kontrata profesionale me dy futbollistët e rinj nga akademia e klubit, Yll Ibrahimi dhe Dienit Isufi.

Marrëveshja e arritur u nënshkrua në prani të Drejtorit Sportiv, Valon Zymberi, i cili ju dëshiroi futbollistëve shëndet dhe suksese në fillimin e një rrugëtimi të gjatë profesional.

Talentët e rinj ishin pjesë e klubit të parë të DRITËS tani e 6 muaj dhe me potencialin e përkushtimin e tyre bindën stafin e trajnerëve të fitojnë kontrata afatgjata me klubin tonë.

Yll Ibrahimi, mbrojtës i majtë dhe Dienit Isufi, mesfushor qëndror janë produkt i shkollës së futbollit DRITA, ku edhe nisën ëndrrën e tyre si futbollist.

Ju prift e mbara, Ylli dhe Dienit!”.

Related posts
Show BizzSport

Kjo është befasia që Cristiano ia bë Georginën në mes të Dubait

Sport

Me dy gola të shënuar mbyllet ndeshja miqësore Llapi – Neftchy

Sport

Distria Krasniqi në gjysmëfinale

Sport

Tri ditë nga fundi i merkatos – Barcelona ‘All-In’ për Aubameyang

Leave a Reply

Your email address will not be published.