Sport

Zyrtare: Vushtrria prezanton goditjen e radhës, nënshkruan me mesfushorin nga Shqipëria

Uendi Vecaj është transferimi më i ri i Vushtrrisë.

Vecaj është 24 vjeçar nga Shkodra dhe luan në pozitën e mesfushorit të krahut, shkruan Gazeta Olle.

“Nga sot mesfushes tone i bashkengjitet edhe Uendi Vecaj, si transfer i lirë i cili së fundi ishte pjesë KS Burreli” thuhet në njoftimin e klubit.

Vecaj ka bërë karrierë te skuadrat Dinamo e Zagrebit II, pastaj KF Teuta e Durrësit, KF Laçi, dhe së fundmi KS Burreli.

Bardhekaltrit e kanë nisur mjaft mirë edicionin e ri në Ligën e Parë, ku në dy takimet e para kanë grumbulluar katër pikë në Grupin B.

Postime të ngjajshme
Sport

U rrit në La Masia, rrëfehet Balliu: Ja pse u largova nga Barcelona

Sport

Carabao Cup kthehet me tri sfida, vëmendja në "Stamford Brigde"

Sport

Veprim i mirë nga Rashica, viziton Ambasadën e Kosovës në Britani të Madhe

Sport

Sot zhvillohet ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, Llapi – Kosova Düsseldorf