Sport

Zyrtare: Vëllaznimi prezanton top përforcimin e janarit

Vëllaznimi i Gjakovës ka bërë një përforcim të madh në afatin kalimtar të janarit.

Edhe pse tanim ka 12 ditë që afati kalimtar është mbyllur, Kuqezinjtë kanë transferuar sulmuesin nigerian Henry Chibueze, shkruan Gazeta Olle.

Në fakt ai është një rikthim në klubin kuqezi, pasi Chibueze kishte luajtur tek gjakovarët edhe në vitin 2019 si i huazuar nga Trepça ’89.

 

Faqja zyrtare e Vëllaznimit e ka publikuar lajmin dhe zyrtarizuar kthimin e tij.

28-vjeçari në Kosovë përveç Vëllaznimit ka luajtur edhe me Trepçën ’89 dhe Lirinë.

Postime të ngjajshme
Sport

Rezultatet e dy ndeshjeve të stinorit vjeshtor mes Prishtinës dhe Llapit

Sport

FC Prishtina – Llapi: Forma e skuadrave në pesë ndeshjet e fundit dhe përballjet direkte

Sport

Shtatë takime në Ligën e Parë: “Nxehtë” në Klinë, spikat derbi në Prizren

Sport

Rrëfimi prekës i futbollistit të Prishtinës, Muça mposhti kancerin dhe iu kthye fushës