Sport

Zyrtare: Vëllaznimi nuk ka të ndalur, përforcohet me qendërsulmuesin e njohur kosovar

Vëllaznimi është duke u treguar mjaftë aktive gjatë ditëve të fundit në afatin kalimtar të verës.

Florim Bërbatovci është transferimi më i ri i “kuqezinjëve”.

Lajmi për transferimin e Bërbatovcit e ka dhënë faqja zyrtare e klubit gjakovar në rrjetet sociale.

“KF Vëllaznimi ka arritur marrëveshje me qendër-sulmuesin Florim Bërbatovci”, thuhet ndër të tjera në njoftimin e klubit.

Sulmuesi i shumë skuadrave kosovare ka nënshkruar kontratë njëvjeçare me Vëllaznimin.

Bërbatovci në karrierën e tij ka mbrojtur ngjyrat e Prishtinës, Lirisë, Llapit, Besës, Dritës dhe së fundmi KEK-ut.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar