Sport

Zyrtare: Vedat Muriqi merr lejen nga Lazio për t’iu bashkuar Kosovës

Raportimet e mediave lokale dhe të huaja për mungesën e Vedat Muriqit nuk qëndrojnë.
Sulmuesi i Lazios do të jetë i gatshëm t’i shërbejë ‘Dardanëve’ shkruan Indeksonline. Ai ka marrë lejen nga ekipi italian dhe ka udhëtuar në Shqipëri.

Kosova do të luaj kundër Shqipërisë më 11 nëntor, më pas në Nations League ndaj Sllovenisë më 15 nëntor dhe 3 ditë më vonë e pret Moldavinë në ‘Fadil Vokrri’.

Qëllimi kryesor i ekipit tonë kombëtarë është qëndrimi në Ligën C.

Postime të ngjajshme
Sport

Batatina beson që fitorja ndaj Drenicës sot ishte pika e kthesës për Llapin

Sport

Trajneri i Borussias kërcënon Interin

Sport

Futbollisti i Ballkanit shumë afër rikthimit në fushat e blerta

Sport

Ja kur luhet ndeshja e mbetur Drita – Llapi