Sport

Zyrtare: Ulpiana prezanton trajnerin e ri

Skuadra e rikthyer në Superligën e Kosovës, Ulpiana ka prezantuar trajnerin e ri.

Në ambientet e klubit në Lipjan, Edlir Tetova është prezantuar si trajner i ri i skuadrës bardhekaltër.

38-vjeçari më parë ka qenë si ndihmës trajner te Tirana, derisa tani synon që të bëjë mirë me Ulpianën në Superligën e Kosovës.

Marrëveshja mes palëve është një vjeçare.

Njoftimi i plotë nga klubi:

EDLIR TETOVA ËSHTË TRAJNERI I RI I KF ULPIANA

U prezantua sot në hollin e stadiumit trajneri i ri i klubit tonë, EdlirTetova. Në prezencën e Drejtorit Sportiv, Enver Duriqi. Tetova foli përballë gazetarëve për vendimin e tij për tu bërë pjesë e shtëpisë tonë të madhe.

38 vjeçari është një emër i njohur në botën e sportit. Ai është njohës i mirë i fushës së blertë dhe shprehet mjaft i kënaqur ti bashkohet kampit të kampionëve.

Pas një shtrëngimi duarsh me Drejtorin Duriqi, Tetova është drejtuar për në kompleksin “ Sami Kelmendi”, ku tashmë i është bashkuar skuadrës e cila është duke u kompletuar dhe të jetë e gatshme për t’u vënë nën urdhrat e teknikut bardhekaltërt.

Postime të ngjajshme
Sport

Lukaku drejt Chelseat, tifozët e Interit me mesazh të fuqishëm para selisë së klubit

Sport

Shaqiri pritet të kthehet në Serie A, dy skuadra të mëdha e duan futbollistin shqiptar

Sport

Përzgjedhësi i Shqipërisë U19 zbulon listën me futbollistët e ftuar për miqësoren kundër Italisë

Sport

Talenti i skuadrës gjermane i thotë “Po” Kosovës