Sport

ZYRTARE: UEFA vendos për Real Madridin

Real Madridi nuk do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve.

Komiteti Ekzekutiv i UEFA u takua sot (e premte) dhe nuk mori asnjë vendim në lidhje me 12 klubet që u shkëputën për të krijuar Superligën Evropiane të dielën e kaluar.

Por po për Real Madridin, pasi Aleksander Ceferin, paralajmëroi se mund ta përjashtojë nga “Championsi”.

Kjo nuk do të ndodhë dhe Reali do të vazhdojë të luajë edhe këtë sezon në Ligën e Kampionëve, pasi të martën do të përballet në gjysmëfinale me Chelsean.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s