Sport

Zyrtare: UEFA e cakton gjyqtarin që do ta ndajë drejtësinë për ndeshjen Kosovë-Çeki

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kosova këtë të shtunë do të takohet me Çekinë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020, derisa tashmë UEFA e pa përcaktuar njeriun që do ta ndajë drejtësinë në këtë takim.

Holandezi Danny Makkelie do ta thotë fjalën kryesore në sfidën Kosovë-Çeki, derisa ai do të ndihmohet nga Mario Diks dhe Hessel Steegstra, derisa gjyqtar i katërt do të jetë Kevin Blom.

Për Kosovën kjo është ndeshja më e rëndësishme pasi Çekia është rivali kryesor për vend të dytë, pasi vështirë se ndokush mund t’ia zë pozitën e parë Anglisë.

Kujtojmë që Kosova në këtë përballje është e hendikepuar pa pesë lojtarë të formacionit startues.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv