Sport

Zyrtare: Trajneri i njohur emërohet në krye të Istogut

Bekim Shotani është emëruar kryetrajner i Istogut.

Zyrtarimi është konfirmuar nga faqja zyrtare e klubit, shkruan Gazeta Olle.

“Football Club Istogu ka kënaqësinë të ju njoftojë së sot ka nënshkruar kontratë bashkëpunimi me trajnerin e mirënjohur kosovar, Bekim Shotani”, thuhet në njoftimin e klubit.

Bekim Shotani nënshkroi sot kontratë me Istogun e cila është e vlefshme deri me 30 qershor 2022, por me mundësi vazhdimi edhe për dy vite tjera.

Kryetrajneri vushtrrias Bekim Shotani do të ndihmohet nga stafi përcjellës me ndihmësit: Mehdi Arifaj dhe Hysni Kabashi.

Shotani është trajner i njohur në futbollin kosovar, ka udhëhequr skuadra të mëdha të Superligës siç janë: Ballkani, Trepça ’89, Llapi, Vushtrria, Drenica.

Postime të ngjajshme
Sport

U rrit në La Masia, rrëfehet Balliu: Ja pse u largova nga Barcelona

Sport

Carabao Cup kthehet me tri sfida, vëmendja në "Stamford Brigde"

Sport

Veprim i mirë nga Rashica, viziton Ambasadën e Kosovës në Britani të Madhe

Sport

Sot zhvillohet ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, Llapi – Kosova Düsseldorf