Sport

Zyrtare: Tjetër klub i njohur refuzon Superligën Evropiane

Klubet nga Gjermania duket se nuk po ‘joshen’ nga Superliga e Evropës.

Pas Bayern Munichut dhe Dortmundit, këtij kompeticioni nuk do t’i bashkohet as RB Lepzig, shkruan Gazeta Olle.

Përmes një postimi në twitter, klubi gjerman ka konfirmuar se nuk merr pjesë në Superligën Evropiane.

“Në futbollin profesionist, kompeticioni siguron që ne të luftojmë brenda kornizës së një kampionati kombëtar, në mënyrë që të presim një vend në klasifikim i cili më pas lejon pjesëmarrjen në një kompeticion ndërkombëtar”, shkroi klubi në Twitter.

Postime të ngjajshme
Sport

Armend Dallku: Gjynah që këta djem të trajtohen ashtu, më vjen keq se si u arbitrua ndeshja

Sport

Kjo është deklarata e Batatinës pas triumfit në Kupën e Kosovës

Sport

Munishi uron Llapin dhe lavdëron Dukagjinin për ‘luftën dhe angazhimin’

Sport

Dukagjini – Llapi: Kjo skuadër rrëmben trofeun e Kupës së Kosovës