Sport

Zyrtare: Tjetër futbollist nga Shqipëria zbarkon në Superligën e Kosovës

Ulpiana garat në sezonin e ri do t’i zhvillojë në Superligën e Kosovës në futboll.

Tashmë skuadra nga Lipjani ka filluar që të përgatitet maksimalisht që t’i bëjë ballë garave.

Klubi ka bërë edhe goditjen e dytë gjatë ditës së sotme.

Pasi që raportuam se Ulpiana ka transferuar qendërmbrojtësin Silvester Shkalla, tashmë ata kanë arritur marrëveshje edhe me Ermir Rezi.

Rezi luan si mesfushor ofanziv dhe së fundmi ka qenë pesë e Kastriotit në Shqipëri.

Futbollisti ka nënshkruar kontratë 1-vjeçare me skuadrën nga Lipjani.

Postime të ngjajshme
Sport

Eksperti i jep shpresë Eriksenit: Mund të luajë me një kusht

Sport

Astrit Selmani, i pari që e realizon “hat-trick” në Conference Leauge

Sport

“Bombardon” përsëri Muriqi, realizon gol të bukur në miqësore me Lazion

Sport

EKSKLUZIVE: Agon Llugiqi bëhet me ekip të ri