Sport

Zyrtare: Talenti nga Kosova nënshkruan kontratë profesionale me Interin

Futbollisti nga Kosova, Andi Hoti, ka nënshkruar kontratën e parë profesionale me gjigantin italian, Inter, raporton Zeri.info.

Hoti ka firmosur kontratë deri në vitin 2024 me Interin.

18 vjeçari luan në pozitën e mbrojtësit qendror dhe është pjesë e Interit qe dy vite.

Ai ka qenë pjesë e grupmoshave të reja të skuadrës “ziklatër”.

Hoti është pjesë e Përfaqësueses së Kosovës U21.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita shpërthen ‘bombën’, zyrtarizon transferimin e radhes

Sport

Munishi e uron emërimin e Begollit si trajneri i Vëllaznimit

Sport

Ja në sa ora do të parakalojnë në sheshin “Nënta Tereza” xhudistet kosovare

Sport

Ballkani sot luan miqësoren e radhës, ja me kë takohet