Sport

ZYRTARE: Tahir Lushtaku emërohet trajner i Drenicës

Pas ardhjes së kryesisë së re te kuqezinjtë, është prezantuar edhe shtabi teknik.

Siç njofton faqja zyrtare e Drenicës, në shtabin teknik janë emëruar ikonat e futbollit të Drenicës.

“Tahir Lushtaku emerohet krye-trajner i Drenicës i cili ndihmës do të ketë,Sami Geci, ish kapiteni legjendar i ekipit, Brahim Vojvoda, Arton Hajdari, i cili gjithashtu është ish-lojtar i Drenicës dhe Bekim Xani i cili do të jetë trajner i portierëve”, thuhet në njoftimin e Drenicës.

Pas emërimeve të reja, skuadra brenda pak ditësh pritet të fillojë stërvitjet për edicionin e ri të garave 2021/2022.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita shpërthen ‘bombën’, zyrtarizon transferimin e radhes

Sport

Munishi e uron emërimin e Begollit si trajneri i Vëllaznimit

Sport

Ja në sa ora do të parakalojnë në sheshin “Nënta Tereza” xhudistet kosovare

Sport

Ballkani sot luan miqësoren e radhës, ja me kë takohet