Sport

ZYRTARE: Suspendohet ndeshja Brazil – Argjentinë

Është suspenduar zyrtarisht ndeshja mes Brazilit dhe Argjentinës, e vlefshme për kualifikimet në Kupën e Botës.

Pas shtatë minutave pasi nisi ndeshja, personeli shëndetësorë me policinë ndërprenë ndeshjen për arsye se disa lojtarë të Argjentinës kanë thyer rregullat, transmeton lajmi.net.

Tre futbollistë që luajnë në Premierligë nga Argjentina nuk kanë qëndruar në karantinë për 14 ditë dhe ishin titullarë.

Për këtë arsye, fillimisht u ndërpre takimi, por tani “Conmebol” ka konfirmuar se ndeshja është suspenduar.

“Nga vendimi i arbitrit, takimi i organizuar nga FIFA mes Brazilit dhe Argjentinës në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës është suspenduar”, shkruhet në komunikatë.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar