Sport

ZYRTARE: Superkupa e Kosovës luhet në Rahovec

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marr vendim se ku do të luhet finalja e Superkupës.

Në fakt ka qenë kryetari i FBK-së, Arben Fetahu që ka njoftuar se Superkupa në konkurrencën e femrave dhe të meshkujve do të zhvillohet në Rahovec.

Arena ‘Mizahir Isma’ do të jetë nikoqire për skuadrat që do të përballen në Superkupën e Kosovës në dy konkurrencat.

Superkupa mes Rahovecit dhe Prishtinës do të zhvillohet më 24 shtator të këtij viti.

FBK në bashkëpunim me KB Rahovecin do t’i bëjnë të gjitha përgatitjet që kjo ngjarje të shkoj në mënyrën më të mirë të mundshme.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv