Sport

Zyrtare: Steven Gerrard rikthehet në Premierligë, emërohet trajner i klubit të njohur anglez

Trajneri Steven Gerrard zyrtarisht ka marrë drejtimin e klubit anglez, Aston Villa.

Pas viteve të shkëlqyer te Rangers, Gerrard u rikthye në Premierligë, ku do menaxhojë skuadrën e Villas që këtë edicion nuk është në formën e duhur.

Aston Villa përmes një komunikate konfirmoi nënshkrimin me Gerrard, që ka nënshkruar kontratë dyvjeçare.
“Aston Villa është e lumtur të njoftojë punësimin e Steven Gerrard si kryetrajneri jonë”, shkruhet në komunikatë.

Ndërkohë, edhe Gerrard është i lumtur që ka marrë drejtimin e skuadrës angleze.

“Aston Villa është klub me histori të pasur dhe traditë në futbollin anglez dhe ndihem krenar që jam trajneri i tyre”.

“Në bisedimin me Nassef, Wes dhe pjesën tjetër të bordit, ishin direkt për ambiciet në plane të klubit dhe do provojë t’iu ndihmojë që të arrijnë synimet”, deklaroi tekniku anglez.

Related posts
Sport

Eskalon debati mes Xhevdet Pozharit e Shpëtim Deskut: ‘Me pas qenë te unë ishim nda ndryshe’

Sport

ARMANDO BROJA i pandalshëm: Sulmuesi shqiptar shënon gol të bukur në Premierligë

Sport

Vlera e Benzema, ja sa fiton francezi

Sport

Sulmuesi i Kosovës thyen rekord, për 22 minuta shënon tre gola

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *