Sport

ZYRTARE: Skuadra e Premier Ligës emëron menaxherin e ri

Skuadra e Newcastles pas shkarkimit të Steve Bruces nga posti i menaxherit javë më parë, tani ka emëruar menaxherin e tyre të ri.

Klubi anglez ka njoftuar se kanë arritur marrëveshje me menaxherin anglez, Eddie Howe.

“Newcastle United është i kënaqur të konfirmojë emërimin e Eddie Howe si trajner i ri i klubit me një kontratë deri në verën e vitit 2024”, thuhet në faqen zyrtare të klubit anglez.

43-vjeçari mbërrin në ‘Tyneside’ pasi u largua nga AFC Bournemouth verën e kaluar, duke i dhënë fund një lidhjeje të gjatë me ‘qershiat’ si një lojtar dhe menaxher i suksesshëm.

Përveç grumbullimit të më shumë se 300 paraqitjeve të larta për bregun jugor si lojtar, ai gjithashtu ka dallimin e menaxhimit të AFC Bournemouth në të katër nivelet e futbollit anglez, duke arritur kulmin në pesë vjet në Premier Ligë midis 2015 dhe 2020.

Eddie tha: “Është një nder i madh të bëhem trajner i një klubi me staturën dhe historinë e Newcastle United. Është një ditë shumë krenare për mua dhe familjen time.

“Kjo është një mundësi e mrekullueshme, por ka edhe shumë punë përpara nesh dhe unë jam i etur të shkoj në terrenin stërvitor për të filluar punën me lojtarët.

“Unë do të doja të falënderoja pronarët e klubit për këtë mundësi dhe të falënderoj mbështetësit e klubit për pritjen e jashtëzakonshme që më kanë bërë tashmë. Jam shumë i emocionuar për të filluar udhëtimin tonë së bashku”, ka përfunduar menaxheri anglez.

Related posts
Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Sport

Barcelona nuk ia del në “Allianz Arena”, mposhtet nga Barcelona

Sport

Futbollisti i Dritës pritet të operohet, luajti 60 minuta me dorë të thyer ndaj Prishtinës

Sport

Barcelona pëson edhe golin e tretë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *