Sport

Zyrtare: Shkëndija ‘godet’ me ardhjen e radhës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

KF Shkëndija komunikon angazhimin e përforcimit të katërt në merkaton e janarit.

Pas Ardin Dallkut, Valon Ahmedit dhe Aldair Netos, futbollisti i rradhës që bashkohet me kuqezinjtë është mbrojtësi i qendrës, Jan Krivak.

Mbrojtësi 26 vjeçar ka firmosur kontratë profesionale dhe menjëherë vihet në shërbim të stafit teknik.

Sllovaku ka kaluar me sukses ekzaminimet mjekësore dhe ka firmosur kontratë për 2,5 vite 4me Shkëndijën.

“Jam shumë i lumtur për këtë mundësi dhe premtoj se do të luftoj për objektivat e klubit. Vij në klubin më të suksesshëm vitet e fundit në Maqedoni dhe fakti që garon për tituj dhe për sukses në Europë më ka bindur të pranoj ofertën. Premtoj tifozëve se do të jam gjithçka nga vetja në terren”, shprehet Jan Krivak, pas zyrtarizimit të marrëveshjes me kuqezinjtë.

Krivak i grumbulluar dy herë me përfaqësuesen e Sllovakisë në Tetovë vjen nga kampionati elitar i Çekisë ku për dy sezone luajti me MFK Karvina, ndërsa katër sezone në atdheun e tij është paraqitur me ekipin Podbrezova.

 

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv