Sport

Zyrtare: Progni vazhdon kontratën me Gjilanin

Sot është ditë e konfirmimeve te Gjilani, ku radha është e Gerhard Prognit që të vazhdojë me ngjyrat bardhëekuq.

Klubi ka njoftuar se sulmuesi anësor ka vazhduar edhe për një vit kontratën.

“Sport Club Gjilani njofton se ka arritur të vazhdojë marrëveshjen e bashkëpunimit me Gerhard Prognin edhe për një edicion”.

“Klubi falënderon Gerhardin për besimin dhe i uron sukses drejt realizimit të objektivave që janë vendosur”, ka shkruar klubi në faqen zyrtare.

Progni ka ardhur te Gjilani në vitin 2019 dhe është kthyer në lojtarin kryesor.

Postime të ngjajshme
Sport

A ia lejon ligji italian Eriksenit të luaj përsëri për Interin?

Sport

Visoka tregon pse e zgjodhi Ferizajin dhe ka një premtim për “Ujqërit”

Sport

Mourinho me deklaratë prekëse pë Eriksen

Sport

Skandaloze: Serbo-austrikau e shanë me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë