Sport

ZYRTARE: Përparim Islami transferohet te kjo skuadër

Përparim Islami zyrtarizohet si transferi i parë i Dritës.

“Rruki” është mbrojtës i krahut të djathtë, dhe së fundmi ishte pjesë e Feronikelit.

Më poshtë e gjeni njoftimin e klubit:

Njoftimi i plotë nga Drita:

RRUKI është bardh e kaltër!

Përparim Islami i njohur si RRUKI është afrimi ynë i parë për këtë vit.

Njëri prej mbrojtësve më të mirë i krahut të djathtë mes shumë ofertash ka zgjedhur klubin tonë.

Islami do të jetë pjesë e klubit për dy vitet e ardhshme dhe do të jetë një forcë shtesë në kampionat dhe në garat europiane të cilat do të zhvillohen në muajin korrik!

Islami në të kaluarën ka qenë pjesë e disa klubeve kosovare dhe së fundmi ishte pjesë e KF Feronikeli.

Postime të ngjajshme
Sport

Mikrobiologu Lul Raka: Kur klubet tona të fillojnë garat në Evropë, le të lejohen shikuesit në një përqindje

Sport

Mici flet nga Tirana

Sport

Shkëndija nënshkruan kontratë profesionale me mesfushorin 17-vjeçar

Sport

Zyrtare: Trepça ’89 ndahet me futbollistin e njohur