Sport

Zyrtare: Përparim Islami largohet nga Feronikeli

Ka përfunduar edhe zyrtarisht edicioni 2020/21 i Superligës së Kosovës në futboll.

Tashmë ka filluar momenti më i “zjarrtë” i vitit, pasi lojtarët fillojnë të bëjnë largimet nga disa skuadra e më pas transferimet në ekipe tjera.

Largimin e tij nga Feronikeli e ka konfirmuar  lojtari Përparim Islami.

Te nderuar, deshja te ju njoftoj se nga sot nuk jam pjes e FC Feronikelit.
Falenderoj drejtuesit e Feronikelit, konkretisht presidentin e klubit NASER RAMAJ per mirekuptimin dhe
bashkepunimin fantastik. Falenderoj te gjith trajneret te cilet kam punu me ta sa isha pjes e feronikelit. Falenderoj shum edhe shoket e skuadres qe kem se bashku gjate ketyre 3 vite , se bashku arritum qe ti fitojm te gjithat kupat e mundshme ne kosove. E falenderim kan te gjithe qyteti i drenasit dhe kryetarin e komunes RAMIZ LLADROVCIN te cilet gjithmon na kan qendruar afer gjate ketyre 3 vite sa isha pjes e FC FERONIKELIT
FALEMINDERIT FC FERONIKELI 🙏🙏
Me respekt Përparim Islami

Postime të ngjajshme
Sport

Gjilani gati të “bombardoj”, afër marrëveshjes me mesfushorin e njohur

Sport

Nexhipi flet për transferimet te Ballkani

Sport

Gazetari i ‘The Guardian’: Norwich ka transferuar lojtarin më të mirë kosovar

Sport

Lojëra interesante dhe emocione të mëdha dhurojnë fëmijët në garat e “Play-Off-it Nacional”