Sport

Zyrtare: Odise Roshi zyrtarizohet te skuadra e re

Odise Roshi është transferuar zyrtarisht në kampionatin hungarez të futbollit, te klubi Diosgyori VTK.

Sulmuesi anësor ka nënshkruar me DVTK, që është pjesë e elitës së futbollit hungarez dhe sot ka bërë prezantimin zyrtar në stadium, para se të fillonte seancën e parë stërvitore.

Kartoni i Odise Roshit mbetet në pronësinë e klubit të Akhmat Groznyt në kampionatin rus.

Fieraku është transferuar në formë huazimi deri në fund të sezonit te DVTK, që ka edhe opsionin e blerjes përfundimtare.

Odise Roshi është futbollisti i radhës shqiptar që transferohet në kampionatin hungarez, pasi më herët kanë shkuar atje lojtarë si Myrto Uzuni që aktivizohet me Ferencvaros apo Hysen Memolla e Herdi Prenga.

Postime të ngjajshme
Sport

Fjalë të pakta, por me shumë kuptim… Ja çfarë thotë Klodian Duro pas fitores së Feronikelit

Sport

Arbëria pësoi disfatë nga Feronikeli, këto janë fjalët e Arbnor Morinës

Sport

Bylbyl Sokoli: Prita më shumë nga këta dy lojtar, e kam të çartë se çfarë duhet të ndryshojë

Sport

Kështu ndryshon tabela në Superligë pas dy ndeshjeve të zhvilluara sot