Sport

Zyrtare: Miqësorja Arsenal – Inter anulohet, kjo është arsyeja

Interi dhe Arsenali kanë anuluar ndeshjen miqësore e cila supozohej të luhej të dielën.

Kampionët italian dhe Arsenali kanë pasur për të zhvilluar këtë ndeshje kontrolluese në turneun Florida Cup, por “Topçinjtë” janë detyruar të tërhiqen nga gara, përcjell Demokracia.com.

Deri te vendimi që bëri londinezët të tërhiqen nga kjo garë ishin disa raste të konfirmuara me COVID-19.

“Pas një numri të vogël të testeve pozitive të COVID-19 ne fatkeqësisht jemi detyruar të tërhiqemi nga Kupa e Floridës”, thuhet në deklaratën e Arsenalit.

“Ky vendim i vështirë bazohet në sigurimin e shëndetit dhe mirëqenies së lojtarëve dhe stafit tonë”.

Skuadra tjera pjesëmarrëse në këtë garë miqësore janë edhe Evertoni e Millionarios.

Postime të ngjajshme
Sport

Napoli mposht bindshëm Bayernin në kuadër të miqësoreve para-sezonale

Sport

Liverpool gati kontrata e reja për 6 yjet e tyre, disa nuk janë në listë

Sport

Zyrtare: Rahoveci prezanton përforcimin e ri i cili vjen nga Llapi

Sport

Zyrtare: Futbollisti shqiptar largohet nga Prishtina