Sport

ZYRTARE: Mersim Asllani dhe Lavdrim Hajrulahu ftohen nga Challandes për ndeshjet e qershorit

Me lirimin e katër futbollistëve të Prishtinës, përzgjedhësi Bernard Challandes tani duhet ta kompletojë sërish listën për dy miqësoret e tjera të qershorit.

Në fakt, Challandes ka ftuar dy yjet e Stade Lausanne, Mersim Asllanin dhe Lavdrim Hajrulahun.

Dy lojtarët me të ardhme të ndritshme do përfaqësojnë “Dardanët” për herë të parë në karrierë.

Këtë e ka konfirmuar klubi i tyre përmes një komunikate në rrjetin social ‘twitter’.

“Lojtarët tanë të rinj Mersim dhe Lavdim, janë zgjedhur nga Kombëtarja A e Kosovës. Urime!”, shkruhet në komunikatë.

Postime të ngjajshme
Sport

Ja çfarë kishte thënë Eriksen për Kosovën kur ishte në Prishtinë

Sport

Ish-mjeku i Eriksen, jep detajet tmerruese lidhur me futbollistin dhe tregon çfarë mund t’i ketë ndodhur

Sport

ZYRTARE: A&N përforcohet me ish-futbollistin e Lirisë

Sport

Mourinho i çmend tifozët e Romës, po e transferon yllin nga Real Madridi!