Sport

Zyrtare: Mbrojtësi i Shqipërisë nënshkruan me klubin e La Ligës

Mbrojtësi i Shqipërisë, Ivan Balliu ka nënshkruar me klubin e Rayo Vallecanos.

Vallecano që këtë edicion do të garojë në La Liga, ka siguruar shërbimet e Balliut.

29-vjeçari ka nënshkruar kontratë dyvjeçare me klubin nga madridi.

Edicionin e kaluar, Balliu ishte pjesë e Almerias në Segunda Division të futbollit spanjoll.

Balliu ka mbajtur veshur edhe fanellat e Barcelonës B, Metzit në Francë Arukës në Portugali dhe të rinjve të Gironës në Spanjë.

Postime të ngjajshme
Sport

Babai i Arbër Zenelit e mohon kategorikisht se ylli kosovar i ka këputur ligamentet

Sport

Ardian Nuhiu se harron ndeshjen kundër Feyenoordit: Ja çka iu thash futbollistëve

Sport

EKSKLUZIVE: KF Onix arrin marrëveshje me ish-lojtarin e Llapit

Sport

Napoli mposht bindshëm Bayernin në kuadër të miqësoreve para-sezonale