Sport

Zyrtare: Mbrojtësi i Kosovës, Mirlind Kryeziu bëhet me skuadër të re

SC Kriens ka huazuar Mirlind Kryeziun nga FC Zurichu. Mbrojtësi qendror do të jetë pjesë e skuadrës zvicerane deri në fund të këtij edicioni.

Pak para se të mbyllej dje afati kalimtar, SC Kriens arriti t’i sigurojë shërbimet e Kryeziut në huazim, shkruan “Zeri.info”.

24-vjeçari ka qenë pjesë e skuadrës së parë të FC Zurichut nga viti 2017.

Futbollisti i Kosovës deri më tani ka bërë 48 paraqitje në elitën e futbollit helvetik.

“Ne e mirëpresim ngrohtësisht Mirlindin te ne dhe presim me padurim paraqitjet e tij me ne”, thuhet në njoftimin e klubit zviceran.

Postime të ngjajshme
Sport

Superliga e Kosovës: Kjo është lista e golashënuesëve pas 22 xhirove

Sport

Komisioni për Ankesa shqyrton shkresën e Drenicës, ky është vendimi i marrë!

Sport

FC Prishtina – Llapi kryendeshja e javës së 23-të

Sport

Fjalë të pakta, por me shumë kuptim… Ja çfarë thotë Klodian Duro pas fitores së Feronikelit