Sport

Zyrtare: Manchester United shkarkon Solskjaerin

Klubi anglez, Manchester United ka konfirmuar zyrtarisht ndarjen me trajnerin norvegjez, Ole Gunnar Solskjaer.

Solskjaer nuk do të jetë më trajner i Djajve të Kuq nga Old Trafford.

Drejtuesit e klubit kanë vendosur më në fund të shkarkojnë nga posti trajnerin Solskjaer, pas rezultateve të dobëta ketë sezon.

Lajmi për shkarkimin e Solskajer ka ardhur nga vet faqet zyrtare të klubit anglez.

“Manchester United mund të konfirmojë se Ole Gunnar Solskjaer është larguar nga posti i trajnerit. Faleminderit për gjithçka, Ole”, thuhet në njoftimin e Unitedit.

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme