Sport

Zyrtare: Llapi bën një tjetër transferim, afron sulmuesin e krahut

Llapi ka vazhduar me përforcime para rinisjes së edicionit pranveror.

Skuadra llapjane ka nënshkruar me sulmuesin e talentuar Enis Stubllën.

21-vjeçari vije te Llapi nga skuadra e Ligës së Parë, Onix, ku shkëlqeu këtë edicion.

Ai më parë ka luajtur edhe për KEK-un dhe Minatorin.

Llapjanët kanë paralajmëruar përforcime të reja para nisjes për fazën përgatitore që do ta zhvillojnë në Antalya.

Njoftimi i plotë nga Llapi:

Mirësevjen ENIS STUBLLA

Sulmuesi i krahut vie nga KF Onix

Sot kemi nënshkruar kontratë 3 vjeçare me sulmuesin e krahut, Enis Stublla, 21 vjeçar i lindur më 09.07.1999, në Podujevë. Futbollisti këmbëshpejtë i krahut të majtë dhe të djathtë do vijoj të jetë pjesë e KF Llapi gjatë edicioneve 2021-2024.

Enis Stublla kategoritë e reja i ka kaluar në Shkollën e Futbollit “Arsenal” (2010-2017), më pas u transferua tek KEK-u (2017-2018), KF Minatori (2018-2019) si dhe së fundmi tek Onix (2019-2020).

Stublla nuk do të jetë përforcimi i fundit i këtij afati kalimtar, pasi skuadra synon të përforcohet edhe me një futbollist para nisjes për fazën përgaditore në Antalya të Turqisë.

Postime të ngjajshme
Sport

Premierliga me lider të ri, Man City po shijon formën e jetës

Sport

Arsenali vazhdon me formën e mirë

Sport

Dramë e vertëtë, përfundon derbi mes Interit dhe Milanit ky është rezultati

Sport

Çfarë ndodhi në kacafytjen mes Lukakut dhe Ibrahimovic?