Sport

ZYRTARE: Lista e Real Madridit për sfidën ndaj Chelseas

Është mësuar lista e plotë e Real Madridit për sfidën e radhës ndaj Chelseas.

Pas barazimit 1 – 1 në “Santiago Bernabeu”, “Los Blancos” udhëtojnë në Londër për të siguruar kalimin në finale të Ligës së Kampionëve, shkruan lajmi.net.

Real Madrid ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar, ku janë edhe Kroos, Ramos, Valverde dhe Mendy, që ishin në dyshime për këtë ndeshje.

Lista e plotë:

Portierë: Courtois, Lunin dhe Altube

Mbrojtës: Militao, Ramos, Nacho, Marcelo, Odrizola, Mendy dhe Miguel

Mesfushorë: Kroos, Modric, Casemiro, Isco, Valverde, Arribas dhe Blanco

Sulmues: Hazard, Benzema, Asensio, Vinicius, Mariano dhe Rodrygo.

Përballja mes dy skuadrave zhvillohet në “Stamford Bridge”, nesër me fillim nga ora 21:00.

Postime të ngjajshme
Sport

Ka gol në finalen, Dukagjini – Llapi

Sport

Milani me një këmbë në Ligën e Kampionëve

Sport

Formacionet zyrtare: Dukagjini – Llapi

Sport

Ylli i Kosovës bën debutimin në Bundesliga me Schalken